Nezařazené

Chcete hypotéku, ale nemůžete doložit výši platu?

Život přináší spoustu okolností, ke kterým jsou potřebné peníze. A mnohdy nejde o nízkou částku. Třeba potřebujete financovat bydlení, rekonstrukci bytu či domu, chcete jet na dovolenou nebo poslat děti na drahá studia. Láká vás také podnikání nebo vás trápí vysoké dluhy či dokonce exekuce. A na to všechno jsou potřebné nemalé peníze.

Vzít si úvěr nebo hypotéku je následně jediná šance, jak k takovým penězům přijít. To by nebyl problém, kdyby však vaše příjmy nebyly nízké nebo jste je mohli doložit. A mnohdy nechcete nebo nemůžete výši svého platu doložit.

Takové problémy dokáže vyřešit hypotéka bez dokládání příjmů. Zcela stejná jako všechny ostatní, ale bez povinnosti přinést ten dokument, který potvrzuje, kolik berete vy nebo vy společně s vaší partnerkou či partnerem.

V bankách už je docela obtížné získat takovou hypotéku, která by nevyžadovala toto potvrzení. Nebankovní společnosti jsou víc shovívavé a dokážou pomoct s vyřízením i klientům, kteří nemůžou nebo nechtějí doložit výši svého příjmu a také těm, kteří nemají příjmy příliš vysoké.

Podmínkou je v každém případě zástava nemovitosti ať už vaší vlastní nebo někoho třetího. Z tržní ceny nemovitosti získáte maximálně 95 %, ale záleží na individuálních podmínkách dané společnosti. Mnohdy je hypotéka bez dokládání příjmů podmíněna nižší částkou k půjčení, vyšším úrokem, kratší dobou splácení a podobně.

Pokud jde o hypotéku účelovou, tak peníze můžete využít pouze na bydlení, a sice na jeho koupi či stavbu nebo rekonstrukci. V případě americké hypotéky můžete získané peníze využít na všechno, co vás napadne, protože nemusíte dokládat nejen příjmy, ale ani účel využití.

V každém případě si přečtěte veškeré smluvní podmínky ještě před podepsáním smlouvy a převedením peněz na váš účet. Jedině tak se vyhnete zbytečným potížím, nedorozuměním a získáte peníze, které budete schopni splácet.