Nezařazené

Hypotéka bez registru

Financování bydlení mnohdy nejde jinak, než nějakým úvěrem či hypotékou. A všechny kroky vedou nejdřív do banky, protože je to nejdůvěryhodnější podnik pro různé finanční produkty. Také z důvodu, že v bankách mají klienti vedené spořící či bankovní účty.

Avšak právě v bankách klienti narážejí, protože jejich žádosti jsou často zamítnuté. Největší problém bývá nízký příjem, nemožné příjmy doložit a také záznamy v registrech dlužníků. Pokud máte záznam, tak vám nepomůže ani spoludlužník či ručitel, protože záznam v registru dlužníků je pro banku důkaz nespolehlivosti klienta a žádost zamítnou. Klidně už takový rest můžete mít dávno splacený, ale to banku nezajímá.

A tak se pomalu brány k vysněnému vlastnímu domu nebo bytu zavírají. Ale jen do té doby, než se objeví hypotéka bez registru. Produkt, který nabízejí především nebankovní společnosti. Přitom jejich podmínky jsou obdobné jako i v bance, a to zástava nemovitosti, splatnost na 30 let, a i výše úroku se přibližuje těm bankovním. A i přes to dokážou klientům vyjít vstříc a nabídnout i úvěr, který nelustruje záznamy v registrech dlužníků.

Tím pádem dostávají šanci i klienti, kteří potřebují řešit svojí finanční situaci a vyplatit jiné dluhy či exekuce. Takže ne vždy peníze padnou na bydlení. Ale klientům tak zbude pouze jeden dluh, který jsou následně schopni splácet.

Kompenzace slabší přísnosti nebankovních společností však může být v tom, že vám půjčí nižší částku nebo úrok bude vyšší či doba splatnosti kratší a podobně. Co společnost, tak to jiné podmínky a výhody i nevýhody. Proto je důležité si jednotlivé nabídky porovnat a veškeré podmínky před podepsáním smlouvy přečíst.

Výhodou těchto hypoték je fakt, že získáte mnohem vyšší částku, než u spotřebitelských úvěrů a taková částka už dokáže vyřešit mnohé příjemné i nepříjemné záležitosti.