Nezařazené

Hypotéka i přes záznam v registru dlužníků?

I když je trh plný různých úvěrů, půjček a hypoték, tak není tak jednoduché tyto produkty získat. Díky klientům, kteří se dostali do potíží se splácením, se podmínky značně zpřísnily, a to především u bankovních společností.

Potíže se splácením či neuhrazená faktura přinášejí další problém, který jen tak nezmizí ani po vyplacení dluhu. Jde o registry dlužníků, do kterých se zaznamenává úplně všechno, a i zpoždění se splátkou třeba jen o pár dnů obnáší okamžitý zápis v těchto registrech. Bankovní i nebankovní společnosti tak mají následně možnost nahlédnout do všech registrů včetně registru SOLUS. A vaše žádost o jakýkoliv úvěr bude zamítnuta, a to především u každé banky.

Nebankovní společnosti mají obvykle méně přísné podmínky, a tak se u nich najde i hypotéka bez registru. Pro klienta to znamená, že i když bude mít nějaký záznam, nebude to důvod k zamítnutí. Stále zůstává podmínkou ručení nemovitostí, které společnostem stačí jako záruka, že o svoje peníze nepřijdou. V případě, že si zvolíte hypotéku americkou, tak peníze můžete využít nejen na bydlení, ale úplně na všechno. Mnoho klientů takto řeší svoje finanční potíže a vyplatí dluhy či exekuce.

Méně přísné podmínky jsou kompenzované často vyšším úrokem nebo nižší částkou k půjčení. Obvykle je možné půjčit si minimálně 50 % z tržní ceny nemovitosti a maximálně 95 %. Vždy záleží na konkrétní nabídce a individuálních podmínkách společnosti.

Splátky je možné rozložit si rovněž na maximálně 30 let, a to i s možností předčasného splacení. Vyřízení je také snadnější než v bance, protože trvá mnohem méně času. Odpověď na vaši žádost obdržíte už do 24 hodin a nemusíte čekat týdny, jestli byla vaše žádost schválena nebo nebyla tak jako to bývá u bank.

Důležité je neplatit žádné poplatky předem, nepodepisovat nic co se vám nezdá a také zvážit všechny svoje možnosti. Každou půjčku musíte splácet a porušení smlouvy může mít pro vás nedozírné následky.