Nezařazené

Nahlížení do registru se nemusíte obávat

Mysleli jste si, že kvůli problému se splácením z minulosti Vám již nikdo nepůjčí? Pokud jste však narazili na nebankovní hypotéky bez registru, určitě nyní hledáte, za jakých podmínek je možné takový úvěr získat. Ačkoliv se může zdát, že tento úvěr je možné získat kompletně bez toho, aby nebankovní společnosti nenahlížely do registrů, je nutné vědět, že tak jednoduché to zkrátka není. V této oblasti existují určité zásady, kterými se většina nebankovních společností řídí. Právě proto je možné očekávat, že daná společnost skutečně do Vašich záznamů v registrech nahlížet bude, avšak není třeba obávat se toho, že byste úvěr nezískali.

Malý záznam nehraje žádnou roli

Většina klientů, kteří si myslí, že budou mít problém při získávání úvěru, mají v registru jen malý rest. Toho se není třeba obávat, neboť celkové podmínky úvěru takřka nezmění. Na druhou stranu lidé, kteří mají pravidelně se splácením problémy, by měli být na pozoru. Přece jenom je riziko toho, že ani tento úvěr nebudou moci splácet, velmi vysoké, a proto je dobré pečlivě promyslet, zdali je úvěr skutečně vhodná volba nebo nikoliv. Možná byste se divili, ale mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, jak moc může být úvěr nevýhodný a nebezpečný.

Stačí se zaměřit na vhodné podmínky

Abyste neměli při budoucím splácení úvěru problémy, pak bude nutné pečlivě promyslet samotné podmínky úvěru:

 

  • Výše měsíční splátky – aspekt, který nejvíce ovlivňuje Vaši schopnost splácet
  • Doba splatnosti hypotéky – určuje, po jakou dobu budete zatížení půjčkou
  • Poplatky – mohou velmi přitížit Vašemu splácení

 

Jistě chcete získat úvěr, který by byl z hlediska veškerých vlastností skutečně kvalitní. Myslete na to, že ne každá společnost Vám může takový úvěr nabídnout. Proto je důležité pečlivě vybírat, a následně nic nebude stát v cestě Vaší kvalitní hypotéce.