Nezařazené

Stoprocentní hypotéka nemusí být tak špatný nápad

Hypotéky jsou velmi oblíbené, neboť umožňují lidem zainvestovat do vysněného bydlení. Někdy jsou však podmínky bank i nebankovních společností velmi přísné. Jde například o nutnost mít vlastní úspory, které mohou dosahovat až několika desítek procent z celkové hodnoty nemovitosti. To pro někoho může být velký problém, a proto někteří poskytovatelé nabízí úvěr, který nese název 100% hypotéka. Tento úvěr je zvláštní v tom, že můžete získat až sto procent hodnoty celé nemovitosti a nemít tedy ani korunu vlastních úspor.

Jaké nevýhody a výhody to s sebou nese?

  • Největší výhodou je možnost investice bez počátečních úspor
  • Největší nevýhodou bude náročnější získání hypotéky a vyšší úrok
  • Pro banky a nebankovní společnosti jde o nejrizikovější úvěr
  • V současné době tento úvěr nenabízí skoro nikdo

Určitě nechcete hypotéku vybrat špatně. Takový špatný úvěr by se vám mohl vymstít, což není něco, čemu byste se chtěli vystavovat. Přeci jenom splácení úvěru by mělo pobíhat kontrolovaně, nikoliv rizikově. V ohledu splácení může být 100% hypotéka poněkud náročnější, neboť jde o úvěr, během jehož splácení splatíte celou hodnotu Vaší nemovitosti. Může se to zdát jako něco běžného, ale je nutné myslet na to, že klasická hypotéka počítá s tím, že již máte něco našetřeného, a proto nebudete po poskytovateli úvěru požadovat například celé tři miliony korun, ale třeba jenom polovinu nebo dvě třetiny.

Vyhněte se rizikům spojených se splácením

Každý úvěr je sám o sobě rizikový. Tento je však rizikový o to víc, že budete muset zaplatit ještě více peněz, než tomu je v případě klasické hypotéky. Navíc samotný úrok bude o něco vyšší, což pro někoho může být velká překážka. Pokud si však spočítáte veškeré své výdaje, můžete dojít k tomu, že tento úvěr bude pro Vaše potřeby ten nejvýhodnější. Stojí to však mnoho času a také přemýšlení.