Nezařazené

Stoprocentní nákladů z hypotéky je minulostí

Určitě jste slyšeli o tom, že existuje 100% hypotéka. Ačkoliv se ve své podstatě jedná o velmi zajímavý úvěr, i přesto byla takto nastavená hypotéka zrušena. Můžete se ptát kohokoliv, a vždy se dozvíte jeden jednoduchý důvod, proč tato hypotéka není tou nejlepší volbou. Může se totiž zdát, že stoprocentní pokrytí nákladů je skvělé, avšak musíte vzít současně s tím v potaz to, že při uplatnění tohoto úvěru se nepředpokládá žádná Vaše počáteční investice. To znamená, že nejspíše nemáte našetřené žádné peníze, což je v případě investice do nemovitosti velmi nevýhodné.

Neriskujte nebezpečí spojené s tímto úvěrem

Jestliže věříte tomu, že tento úvěr je řešením Vašich požadavků, pak byste to měli ještě několikrát promyslet. Hypotéka je obecně velmi náročný úvěr, u kterého si musíte být stoprocentně jisti. Pokud tomu tak není, není možné očekávat jakkoli jednoduché a bezproblémové splácení, což zvláště u nebankovní společnosti může být velký problém. Pakliže se tedy nechcete vystavovat jakýmkoliv problémům, bude vaší volbou bankovní úvěr nebo velmi kvalitně nastavený úvěr od nebankovní společnosti.

Proč je lepší mít předem něco našetřené?

  • Ušetříte na splacených úrocích
  • Budete mít jistotu, že máte na splácení peníze
  • Již ze začátku budete mít z určité části splacený daný objekt

Je zkrátka zřejmé, že mít takto předem financovanou nemovitost se vyplatí. Je však otázkou, zdali je skutečně nutné investovat v počátcích třeba i 30 %, jak některé společnosti chtějí. Proto se je dobré se informovat o možnostech, které v této oblasti máte, a právě na základě toho se rozhodnout pro jednu konkrétní hypotéku. Určitě to pro Vás bude mnohem vhodnější nežli se trápit s úvěrem, který nesedí všem Vašim požadavkům. Stačí proto kontaktovat vhodnou nebankovní společnost, se kterou bude nastavení úvěru velmi jednoduché.